Při FAST běhu Lužánkami zkoušeli školáci jak zachránit lidský život

Jak včas rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody (CMP) i srdečního infarktu a umět zasáhnout, připomněl školákům historicky první ročník FAST běhu projektu HOBIT. Závod, který se konal 18. května v parku Lužánky, ovládli žáci Biskupského gymnázia v Brně, kteří obsadili první dvě místa. Do FAST běhu se přihlásilo celkem 21 týmů z 11 škol Jihomoravského kraje, na soutěžní dráhu tak vyběhlo 84 dětí.


Na první příčku se s celkovým skóre 83,5 bodů z celkových 100, vyšvihlo družstvo Fredky ve složení Ondřej Brdečko, Tomáš Sedláček, Marek Duchaň a Ondřej Šípek. V těsném závěsu na druhém místě skončily Berušky Lucie Burešová, Anežka Zichová, Eliška Halouzková a Karolína Blahová taktéž z Biskupského gymnázia v Brně. 3. místo pak vybojovaly Drtičky žeber Marie Bartáková, Veronika Menclerová, Anna Neuerová a Šárka Syrovátková ze ZŠ Mokrá. Všem ještě jednou moc gratulujeme!

Součástí programu byla diskuze s Karolínou Vařákovou, mladou pacientkou po CMP. Nechyběly znalostní soutěže projektu mapujícího zdraví Brňanů FNUSA-ICRC Kardiovize Brno 2030, různé zdravotní testy i ukázka práce hasičů a záchranářů. Ceny vítězům předali hráči hokejové Komety.

Fotky si již brzy budete moci prohlédnout na našem facebooku https://www.facebook.com/projekthobit.

 

62

vítězové FAST běhu z týmu Fredky