Bojovat proti cévní mozkové příhodě jsme se, kromě našeho vzdělávacího projektu, rozhodli i jinými cestami. Ve spolupráci s ambasadory a odborníky z oblasti neurologie, pravidelně organizujeme dny prevence a pro naši primární cílovou skupinu, školáky, připravujeme nejrůznější akce a soutěže. Do boje proti cévní mozkové příhodě jsme vyrazili s výstižným symbolem, který jsme vytvořili - smajlíkem na žlutém podkladu, který má skleslý jeden ústní koutek, což je jeden z nějčastějších příznaků mrtvice.  

 

boj proti CMP transparent

 

Naše aktivity

Smyslem závodu je rozšířit povědomí o tom, jak zachránit člověka zasaženého cévní mozkovou příhodou nebo srdečním infarktem. Účastníci tak musí spojit běžeckou rychlost, znalosti o poskytování první pomoci a hlavně praktické dovednosti. Historicky 1. ročník závodu se uskutečnil 18. května 2016 v brněnském parku Lužánky. A proč „FAST“ běh? FAST je zkratka, která obsahuje hlavní příznaky CMP a vybízí k akci „zavolat 155“. Více ve článku ZDE.

 

Dvakrát do roka pořádáme osvětové akce, které mají za cíl poučit laickou veřejnost o mozkové mrtvici - především pak o jejich příznacích a správné reakci na ně. Na infostánku pravidelně měří zdravotní sestřička krevní tlak (nejzávažnější rizikový faktor pro vznik CMP) a program je někdy obohacen i o přednášku odborníka.

 

Kampaň zaměřená na mladší generaci, ve které jde o to se vyfotit s naším speciálním balónkem a fotku následně sdílet přes Facebook, Instagram, či další sociální sítě. Zapojit se může úplně každý!

 

  • Kreativní soutěž

Žáci měli za úkol v týmech zpracovat téma srdečního a/nebo mozkového infarktu, a to formou plakátu nebo videa. Do soutěže se zaregistrovalo celkem 30 týmů, čítajících téměř 90 žáků. Vítězné týmy mimo dalších odměn vystoupily v živém přenosu pořadu ČT Sama doma, kde své výtvory představily. Další informace o vítězích, včetně všech výtvorů, nalezne ve článku Informace o vítězích a v Pravidlech kreativní soutěže.

 

  • Soutěž o nejlepší lékařský tým

V soutěži o Nejlepší lékařský tým mezi sebou soupeřily všechny třídy zapojené do testování. Zvítězili žáci, kteří dosáhli nejlepšího testového skóre, a to buď v zimní, nebo v letní vlně opakovaného testování. O vítězných třídách se dočtete na odkaze ZDE, více také v Pravidlech soutěže.

 

  • Pololetní prázdniny s HOBITem

Všichni žáci zapojení do projektu HOBIT měli možnost se zúčastnit naší pololetní akce v rámci které si pod vedením našich zdravotníků osvojili metodu resuscitace, vyzkoušeli si práci s některými disagnostickými přístroji a navíc se zúčastnili natáčeno promo videa projektu HOBIT. Další informace se dozvíte ZDE a také z fotek z akce.

 

  • Minisoutěž

Facebooková minisoutěž ve které měli žáci odpovědět, co znamená zkratka AED. Více ZDE.

 

  • Ambasadorský program 

Viz sekce Ambasadorství.