Vzdělávací kurz SmartUp

7. 6. 2017

Je právě šest hodin ráno a my se chystáme na víkendový vzdělávací kurz projektu SmartUp. S malou zastávkou v Pardubicích přijíždíme do cíle – Alfa Resort Deštné v Orlických horách. Na uvítanou nás hned čekal oběd. Po něm jsme se ale daly hned do práce. Využily jsme krásného počasí, které nám hory nabízely a workshop se konal venku s výhledem na nádhernou přírodu.

Netrvalo to dlouho a my dostaly první úkol – vytvořit plakát o našem projektu, který budeme večer na „veletrhu projektů“ představovat. Tento večer byl velmi zajímavý, dozvěděly jsme se zde spoustu tipů od ostatních. Tímto ale večer nekončil, čekala nás ještě společná večeře s mentorem našeho projektu, dále vytvoření krátkého animovaného filmu a následné promítání všech vytvořených filmů.

Na druhý den jsme se moc nevyspaly, jelikož nás toho čekalo ještě víc než v sobotu. Snídaně, focení jednotlivých týmů, workshop projektového řízení, týmový úkol postavit konstrukci na vejce, aby se při pádu z 1. patra nerozbilo (k tomu si vytvořit finanční a časový plán) a spousta dalších úkolů. Víkend byl zakončen společným přípitkem a přáním organizátorů kurzu, aby se všechny projekty uskutečnily přesně podle našich představ.

Anna Kučerová

Ambasadorka projektu HOBIT