I letos HOBIT společně s několika klinikami Fakultní nemocnice u sv. Anny organizuje preventivní akci, na které načerpáte informace a otestujete si zdravotní stav

Srdečně vás zveme na již 5. ročník preventivní akce ku příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody, která se uskuteční v pondělí 29. října. Od 8 do 14 hodin se Foyer budovy O1 (u kavárny) zaplní hned 8 různých stanovišti, na kterých načerpáte bohaté informace týkající se primární prevence a především to, jak správně rozpoznat příznaky mozkové mrtvice a jak na ně reagovat. Také si zdarma budete moci nechat změřit hned několik hodnot, které představují rizikové faktory pro vznik mrtvice. Každé stanoviště vám navíc ochotně poskytne poradenství pro daný rizikový faktor.

Konkrétně si můžete otestovat a poradit se o svém krevním tlaku, hladině cukru či hodnotě BMI. Také můžete využít analýzu složení těla, změřit si oxid uhelnatý při výdechu nebo sílu stisku. Ověříte si kondici mozku pomocí testu kognitivních funkcí a zjistíte riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Akce navazuje na celosvětovou kampaň World Stroke Organization (WSO), která každoročně vyhlašuje téma události. Letošní námět „Up Again After Stroke“ se soustředí na lidi, kteří mrtvici prodělali a bojují s jejími následky. S ohledem na letošní téma se tedy zaměříme i na lidi po cévní mozkové mrtvici a v rámci tohoto dne bude možné také zhlédnout a vyzkoušet si rehabilitaci robotickou rukou Armeo, která je jedním ze tří přístrojů v celé České republice nebo se seznámit s ergoterapeutickými pomůckami pro pacienty po mrtvici. Kromě toho bude připravena třeba také ukázka správného nácviku dentální hygieny, jelikož se prokázala souvislost mezi ústní hygienou a vznikem vaskulárních onemocnění.

 

Velmi se těšíme na vaši účast! :)
Tým programu HOBIT

 

Pozvánka: pngPřijďte 29. října ke svaté Anně

Letáček s výčtem stanovišť: pngStanoviště

Tisková zpráva: pdfSvětový den CMP 2018

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1924786387606194/